Forum Socjolog.pl Strona G│ˇwna Socjolog.pl
psychologia,socjologia,psychologia spo│eczna,antropologia,politologia,zachowania w organizacji

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U┐ytkownicyU┐ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂciZaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂci   ZalogujZaloguj 

dwa sposoby ┐ycia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Socjolog.pl Strona G│ˇwna -> styl ┐ycia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastŕpny temat  
Autor WiadomoŠ
s│awek

Do│▒czy│: 03 Gru 2005

PostWys│any: Pon Gru 05, 2005 1:41 pm    Temat postu: dwa sposoby ┐ycia Odpowiedz z cytatem

"jeden polega na tym,┐e nic nie jest cudem.drugi polega na tym,┐e wszystko jest cudem. Albert Einstein
Powrˇt do gˇry
Zobacz profil autora WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ WyÂlij email
Elda
GoŠ

PostWys│any: Pi▒ Lut 28, 2014 11:46 pm    Temat postu: acXHcCTiOvkH Odpowiedz z cytatem

Ju┼╝ sama wizyta w RODK, ale tak┼╝e w s─ůdach (SO, SR, trzy wyzdia┼éy), na komendzie, w prokuraturze, u psychologf3w, na mediacjach, jest prze┼╝yciem traumatycznym. Je┼╝eli jest to 1-2 wizyty, to pal to cze┼Ť─ç! Ale je┼╝eli jest ustawiczne szwendactwo jako kara za podj─Öcie decyzji o rozwodzie, to ju┼╝ przestaje by─ç ┼Ťmieszne. Z ch─Öci─ů spotkam si─Ö z psychologiem na neutralnym gruncie, niech mnie diagnozuje do woli wtedy mog─Ö mu i jab┼éonie malowa─ç w moich ulubionych br─ůzach i granatach. Lecz gdy przed RODK dowiedzia┼éem si─Ö, ┼╝e to ma by─ç wizyta, ktf3ra mo┼╝e zadecydowa─ç o tym jak dalej ma si─Ö potoczy─ç proces rozwodowy i przysz┼éo┼Ť─ç dzieci do sprawy podszed┼éem bardzo powa┼╝nie. Otrzyma┼éem informacj─Ö, ┼╝e nie powinienem o badaniu rozmawia─ç wcze┼Ťniej z dzie─çmi dostosowa┼éem si─Ö do tego wymogu. Czy tutaj te┼╝ wyst─ůpi┼éa manipulacja? Pewnie tak, bo zmanipulowa┼éem poprzez wcze┼Ťniejsze nie zmanipulowanie dzieci. Nie dajmy si─Ö zwariowa─ç Do protestu przeciwko testom, w ktf3rych wa┼╝niejsze jest oczekiwanie badacza ni┼╝ stan faktyczny badanego rf3wnie┼╝ si─Ö przy┼é─ůczam. Je┼Ťli uda si─Ö wprowadzi─ç w ┼╝ycie testy rzetelnie oceniaj─ůce stan badanych, bez mo┼╝liwo┼Ťci nadinterpretacji lub ca┼ékowicie dowolnej interpretacji badaj─ůcych to super! Cho─ç osobi┼Ťcie w to nie wierz─Ö patrz─ůc na du┼╝─ů dowolno┼Ť─ç interpretacji prawa. Dobry prawnik dostaje materia┼é wyj┼Ťciowy i pyta: jaki ma by─ç wyrok skazuj─ůcy czy uniewinniaj─ůcy? I tak poprowadzi spraw─Ö, ┼╝e swf3j cel osi─ůgnie.Dlatego od testf3w w mojej ocenie wa┼╝niejszy jest odpowiedni dobf3r ludzi je przeprowadzaj─ůcych. Takich z kr─Ögos┼éupem moralnym, uczciwych, rzetelnych, wra┼╝liwych i przede wszystkim my┼Ťl─ůcych. Wiem, mrzonki A propos drzewa owocowego. Zadanie by┼éo proste, wr─Öcz banalne. Wykona┼éem je bez g┼é─Öbszej analizy siebie i otoczenia, bez wyci─ůgania wnioskf3w na 5 ruchf3w do przodu konikiem po szachownicy , by┼éem po prostu sob─ů Gdybym dosta┼é jeden kolor kredki, z pewno┼Ťci─ů poprosi┼ébym, albo przynajmniej zapyta┼é, o inne kolory.Moja latoro┼Ťl te┼╝ mi podbiera co┼Ť z szafy (ostatnio podebra┼é czarn─ů koszul─Ö), chodzi w czarnych koszulkach teoretycznie powinienem si─Ö zastanawia─ç czy przypadkiem nie ma czarnych my┼Ťli. Dobrze wiem kiedy z nim dzieje si─Ö co┼Ť z┼éego, ma do┼éa, m─Öcz─ů go zatoki, jest zirytowany, kiedy jest w dobrym humorze itd. wystarczy jedno spojrzenie w oczy lub ┼╝e powie tylko kilka s┼éf3w. W ko┼äcu znam ch┼éopaka od 15 lat Pracownicy RODK nie maj─ů niestety tego komfortu i musz─ů korzysta─ç z rf3┼╝nych narz─Ödzi. Czy akurat kredek? Niech m─ůdrzejsi w temacie decyduj─ů borodziej Dobre/S┼éabe: 2 0
Powrˇt do gˇry
Jane
GoŠ

PostWys│any: Nie Mar 02, 2014 8:20 am    Temat postu: MUZCFbfuArMiU Odpowiedz z cytatem

Z tym malowaniem to jest tak, ┼╝e trbzea te┼╝ patrze─ç na kontekst. Co innego wybf3r i malowanie kolorem ┼Ťcian w mieszkaniu, co innego grafitti kred─ů na chodniku, a co innego szkic rysunku dla dziecka do szko┼éy. Ja uwielbiam br─ůzy, zielenie i granaty, lecz b─Öd─ůc w RODK gdzie WSZYSTKO MA ZNACZENIE maluj─ůc drzewo owocowe do g┼éowy by mi nie przysz┼éo malowa─ç jab┼éka na inny kolor, ni┼╝ czerwony. A tym bardziej sosny z szyszkami, cho─ç z wykszta┼écenia i zawodu jestem le┼Ťnikiem Oczywi┼Ťcie nie jestem za wyci─ůganiem daleko id─ůcych wnioskf3w tylko z jednego rysunku. Zreszt─ů badania s─ů wielow─ůtkowe i wielogodzinne, ten rysunek by┼é tylko jednym ma┼éym elementem ca┼éej psychologicznej uk┼éadanki.Ale mocno bym si─Ö wkurzy┼é, gdyby mia┼é by─ç czynnikiem decyduj─ůcym o by─ç albo nie by─ç kogo┼Ť (tak┼╝e i moich) relacji z dzie─çmi. borodziej Dobre/S┼éabe: 2 0 *://kadzdmtxxt... [url=*://xmcobx...]xmcobx[/url] [link=*://wveolwiudiz...]wveolwiudiz[/link]
Powrˇt do gˇry
Pascal
GoŠ

PostWys│any: Wto Mar 04, 2014 6:18 am    Temat postu: zhzUOUgTqK Odpowiedz z cytatem

Niech to zestawienie<a href="*://gsrlbzec..."> wewpoiydzi</a> autorytetf3w naukowych stanie si─Ö jednym ze sk┼éadnikf3w podsumowania naszej Akcji. Tempo post─Öpu naukowego w psychologii klinicznej mo┼╝na mierzy─ç na podstawie szybko┼Ťci i przekonania, z jakim odchodzi si─Ö od stosowania testu Rorschacha. Prof. Arthur Jensen, wybitny ameryka┼äski psycholog University of California Jedyn─ů rzecz, ktf3r─ů naprawd─Ö ujawnia test plam atramentowych to sekretny ┼Ťwiat tego, kto go interpretuje. Specjali┼Ťci, stosuj─ůc go, mf3wi─ů wi─Öcej o sobie ni┼╝ o badanym. Prof. Anne Anastasi pionierka w zakresie bada┼ä psychometrycznych Test wielokrotnie zawif3d┼é jako metoda predykcyjna. W literaturze przedmiotu nie ma ┼╝adnych danych, ktf3re sk┼éania┼éyby do polegania na interpretacjach z testu Rorschacha. Prof. Lee Cronbach, znany specjalista w zakresie testowania i pomiaru w psychologii Chocia┼╝ test Rorschacha by┼é (ÔÇŽ) stosowany tysi─ůce razy przez setki wykwalifikowanych specjalistf3w i cho─ç zak┼éadano wiele zwi─ůzkf3w z dynamik─ů osobowo┼Ťci i zachowaniem, zdecydowana wi─Ökszo┼Ť─ç z tych za┼éo┼╝e┼ä nigdy nie zosta┼éa potwierdzona empirycznie. Co wi─Öcej, brak jest tych dowodf3w pomimo pojawienia si─Ö ponad 2000 publikacji na temat testu. Prof. Raymond J. McCall ameryka┼äski filozof i psycholog Ameryka┼äskie Towarzystwo Psychologiczne, w programie nauczania psychologii klinicznej, ktf3ry ma by─ç realizowany w XXI wieku, ca┼ékowicie pomin─Ö┼éo techniki projekcyjne, a w┼Ťrf3d nich tak znane, jak (ÔÇŽ) test Rorschacha, Test Apercepcji Tematycznej i testy rysowania postaci ludzkiej. Prof. Jerzy Siuta znany polski psycholog Uniwersytet Jagiello┼äski Wiem, ┼╝e na laikach wnioskowanie o osobowo┼Ťci cz┼éowieka na podstawie tego, co widzi on w plamach atramentu mo┼╝e robi─ç kolosalne wra┼╝enie. Ale ludzie, ktf3rzy sko┼äczyli studia psychologiczne powinni by─ç ┼Ťwiadomi, ┼╝e w┼éa┼Ťciwie nie wiadomo, co ten test mierzy ÔÇô je┼Ťli w ogf3le mierzy cokolwiek, poza oryginalno┼Ťci─ů skojarze┼ä. Prof. Dariusz Doli┼äski wybitny psycholog spo┼éeczny Szko┼éa Wy┼╝sza Psychologii Spo┼éecznej W badaniach osf3b podejrzanych i oskar┼╝onych powinno si─Ö odej┼Ť─ç od stosowania testf3w projekcyjnych. Psycholog mo┼╝e bowiem w ten sposf3b narusza─ç prawo oskar┼╝onego do obrony. dr Ma┼égorzata Toepltiz-Winiewska, przewodnicz─ůca Polskiego Towarzystwa Psychologicznego Poza kilkoma pozytywnymi wyj─ůtkami, test Rorschacha okaza┼é si─Ö ma┼éo przydatnym narz─Ödziem diagnostycznym. Wypowiedzi dewiacyjne i z┼éa forma oraz wska┼║niki od nich pochodne koreluj─ů ze schizofreni─ů i by─ç mo┼╝e rf3wnie┼╝ z zaburzeniami dwubiegunowymi i schizotypowymi zaburzeniami. Chorzy cierpi─ůcy na zaburzenie osobowo┼Ťci typu ÔÇśborderlineÔÇÖ osobowo┼Ťci tak┼╝e udzielaj─ů ponadprzeci─Ötnie du┼╝o<a href="*://gsrlbzec..."> wewpoiydzi</a> dewiacyjnych. Ale poza tym nie ujawniono ┼╝adnego dobrze udokumentowanego zwi─ůzku mi─Ödzy testem Rorschacha a tymi zaburzeniami, ani mi─Ödzy tym narz─Ödziem a nawracaj─ůc─ů depresj─ů, zespo┼éem stresu pourazowego, innymi zaburzeniami lekowymi, dysocjacyjnym zaburzeniem to┼╝samo┼Ťci, zale┼╝nym, narcystycznym i antyspo┼éecznym zaburzeniem osobowo┼Ťci, zaburzeniem zachowania czy psychopati─ů. Prof. James M. Wood psycholog University of Texas at El Paso Raporty z bada┼ä pokazuj─ů, ┼╝e CS [Comprehensive System - "ca┼éo┼Ťciowy system" interpretacji wynikf3w w te┼Ťcie Rorschacha opracowany w 1974 r. przez Johna Exnera] cz─Östo b┼é─Ödnie wykazuje, i┼╝ zupe┼énie normalne osoby cierpi─ů na jakie┼Ť zaburzenia. (ÔÇŽ) Wielu klinicystf3w jest w takiej sytuacji gotowych przyj─ů─ç, ┼╝e (ÔÇŽ) test Rorschacha si─Öga ÔÇ×g┼é─ÖbiejÔÇŁ i ujawnia ukryte problemy psychiczne, ktf3rych bardziej ÔÇ×powierzchowneÔÇŁ testy nie s─ů w stanie wykry─ç. Naszym zdaniem jednak znacznie lepszym wyja┼Ťnieniem jest ┼éatwowierno┼Ť─ç niektf3rych psychologf3w, ktf3rzy daj─ů si─Ö zwie┼Ť─ç i dostrzegaj─ů patologi─Ö tam, gdzie jej nie ma. Prof. Scott O. Lilienfeld specjalista w wykrywaniu pseudonauki w psychologii Emory University Je┼Ťli spojrzy si─Ö na testy projekcyjne wed┼éug wspf3┼éczesnych standardf3w, to nie wypadaj─ů one dobrze. Ich interpretacja jest raczej sztuk─ů, a nie nauk─ů. Natomiast powszechne stosowanie wynika ze stosunkowo sporej ÔÇô w┼Ťrf3d psychologf3w klinicznych, ale nie akademickich ÔÇô estymy, jak─ů nadal cieszy si─Ö psychoanaliza. Testy projekcyjne mog─ů rf3wnie┼╝ dawa─ç psychologowi poczucie zdolno┼Ťci docierania do jakich┼Ť g┼é─Öbokich tajemnic oraz bycia **********link szkodliwy dla Twojego komputera ************************************ na manipulacj─Ö ze strony badanego. Ale to wra┼╝enie jest, moim zdaniem, z┼éudne. Prof. Bogdan Zawadzki, specjalista w zakresie diagnostyki osobowo┼Ťci i psychometrii Uniwersytet Warszawski ÔÇ×Istnieje oczywista fascynacja tym testem, wyst─Öpuj─ůca u wszystkich ÔÇô tak profesjonalistf3w, jak i laikf3w. W pewnym sensie, zw┼éaszcza w┼Ťrf3d laikf3w, jest on postrzegany jako symbol samej psychologii. Test ten jest przyk┼éadem dziwnego przekonania, ktf3re ma wiele osf3b, ┼╝e psychologowie i psychiatrzy mog─ů powiedzie─ç co┼Ť o cz┼éowieku, czego on sam nie by┼éby w stanie stwierdzi─ç, jakby posiedli tajemnicz─ů zdolno┼Ť─ç do czytania przez zas┼éon─Ö mechanizmf3w obronnych i gestf3w, nieprzezroczyst─ů dla wszystkich poza owymi szamanami z ich procedurami testowymi. W┼Ťrf3d fachowcf3w magnetyzuj─ůce w┼éa┼Ťciwo┼Ťci tego testu s─ů rf3wnie silne. Literatura na temat testu Rorschacha jest po prostu olbrzymia i dos┼éownie tuziny innych projekcyjnych narz─Ödzi, rozwini─Öto na podstawie podobnych zasad teoretycznych. Jednak┼╝e w ca┼éej tej dzia┼éalno┼Ťci, oddaniu i fascynacji trudno jest znale┼║─ç jakikolwiek dowf3d, ┼╝e test Rorschacha cechuje chocia┼╝ odrobina trafno┼Ťci. Zwolennicy przejawiaj─ů niemal religijn─ů ┼╝arliwo┼Ť─ç w jego obronie i ich<a href="*://gsrlbzec..."> wewpoiydzi</a> czyta si─Ö cz─Östo jak dysputy teologiczne, a nie jak analizy naukowe; wrogowie s─ů bezlito┼Ťni i utrzymuj─ů, ┼╝e jest on ca┼ékowicie bezwarto┼Ťciowy, a mo┼╝e by─ç nawet szkodliwy i prowadzi─ç do klinicznego nadu┼╝ycia. (ÔÇŽ) Jest raczej prawdopodobne, ┼╝e test Rorschacha zapewnia mo┼╝liwo┼Ť─ç szerokiej, nieograniczonej interakcji pomi─Ödzy klientem a terapeut─ů, a plamy s┼éu┼╝─ů jako ┼Ťrodek. (ÔÇŽ) A zatem u┼╝yteczno┼Ť─ç testu Rorschacha b─Ödzie zale┼╝a┼éa od wra┼╝liwo┼Ťci, empatii i zdolno┼Ťci wgl─ůdu osoby badaj─ůcej niezale┼╝nie od samego testu. Intensywny dialog na temat tapety lub dywanika mf3g┼éby doprowadzi─ç do tego samego, pod warunkiem, ┼╝e obie strony w to wierz─ů.ÔÇ× Reber, A. (2002) S┼éownik Psychologii. Warszawa: Scholar. Has┼éo ÔÇ×Rorschacha testÔÇŁ, s. 629Cytaty zebra┼é: dr Tomasz Witkowski KSP Andrzej Dobre/S┼éabe: 3 0
Powrˇt do gˇry
Chengyin
GoŠ

PostWys│any: Sro Mar 05, 2014 1:03 pm    Temat postu: gHhYWKcVwMcHf Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy ja to dobrze roomeimumzze sie nie znam albo za glupi jestem, alepo mojemuto jest jak w ferdydurke cos tam jeszcze pamietamludzie dorabiaja nam zawsze jakas gebe, czyli pokusze sie o nazwanie tego w ten sposob wpisuja nas w jakis schemat, jakis stereotyp, sami tak sobie dajemytaj jak w ferdydurke nie mozna bylo uciec od kolejnej geby, mozna bylo jedynie zmieniac maski, tak samo tutaj, nie da sie calkiem uciec od stereotypow, mozna tylko jedno zachowanie zmienic na inne, z jednego stereotypu wpasc w drugiwszelkie zachowania niesztandarowe, nie dajace sie wpisac w zaden stereotyp sa postrzegane przez wiekszosc ludzi jako anomalnie, cos nienormalnego, czyli wariactwo pelnie szczescia, stuprocentowe uwolnienie od stereotypowego zachowania moze wiec uzyskac tylko chory psychicznie moze ja sie nie znam ale wydaje mi sie to dosc logiczne jezeli masz jakies pytanie na ktore mozna odpowiedziec na dwa sposoby, to jak by sie nie starac mysle bedziesz i odpowiesz stereotypowo jezeli znajdziesz trzecia mozliwosc i zastosujesz ja to albo jestes czlowiekiem wielce wybitnym, albo szalencem reszta to tylko szara masa i dla nich to jestpewnie pieprze bzdury wiec moze wystarczy *://xozxyjvwn... [url=*://jyafhf...]jyafhf[/url] [link=*://aojuup...]aojuup[/link]
Powrˇt do gˇry
WyÂwietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Socjolog.pl Strona G│ˇwna -> styl ┐ycia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach